Každá tiskárna má vlastní strategii růstu. Některé provozy potřebují automatizovat výrobu okamžitě, jiné dávají přednost dostupnějšímu řešení a své výrobní možnosti rozšiřují postupně podle vývoje zakázek.

V digitálním tisku dnes hrají zásadní roli flexibilita, krátké dodací termíny a schopnost efektivně zpracovávat i malé náklady. Stále více tiskáren proto přesouvá dokončovací operace do vlastního provozu. Získávají tak lepší kontrolu nad termíny a kvalitou, snižují závislost na externích dodavatelích a mohou zákazníkům nabídnout širší rozsah služeb.

Značka Smyth nabízí řešení pro různé fáze rozvoje výroby – od prvních kroků v oblasti šití knižních bloků nití až po plně automatizovaný provoz.


Smyth: řešení pro různé fáze rozvoje výroby – od prvních kroků v oblasti šití knižních bloků nití až po plně automatizovaný provoz


Smyth DX-50 pro postupný vstup do vlastní výroby

Poloautomatický systém Smyth DX-50 je určen především pro malé náklady, tisk na vyžádání, výrobu vzorků a zpracování nestandardních formátů. Díky jednoduchému ovládání umožňuje vyrábět kvalitní knihy šité nití i bez rozsáhlých předchozích zkušeností obsluhy.

Pro tiskárny představuje dostupnou cestu, jak tento typ dokončovacího zpracování začlenit do vlastního provozu, rozšířit nabídku služeb a postupně si vybudovat potřebné zkušenosti – bez nutnosti vysoké počáteční investice.


Smyth: řešení pro různé fáze rozvoje výroby – od prvních kroků v oblasti šití knižních bloků nití až po plně automatizovaný provoz


Automatizace se Smyth DX-E

S růstem objemu zakázek se zpravidla zvyšují také požadavky na produktivitu, rychlost a omezení manuálních činností. Na tuto fázi navazuje plně automatický skládací a šicí systém Smyth DX-E, určený pro zpracování digitálně potištěných knih a katalogů tvořených čtyřstránkovými složkami.

Kompaktní zařízení je vhodné pro malé a střední výrobní série. Volitelné čtečky 1D a 2D čárových kódů a kódů Data Matrix umožňují automaticky kontrolovat pořadí složek i variabilní skladbu knižního bloku. Tím se snižuje riziko chyb, zkracuje nastavení zakázky a zjednodušuje práce obsluhy.


Technologie, které rostou společně s tiskárnou

Přechod k automatizaci nemusí znamenat vyřazení původního zařízení. Poloautomatický stroj lze nadále využívat pro vzorky, malé série a speciální zakázky, zatímco automatizovaný systém převezme větší výrobní objemy. Tiskárna tak může efektivně rozdělit výrobu, lépe využít pracovní kapacity a současně si zachovat potřebnou flexibilitu.

Smyth navíc nabízí možnost zpětného odkupu poloautomatického zařízení. Použité stroje následně procházejí důkladnou renovací a mohou se vrátit na trh jako prověřená a cenově dostupnější alternativa.

Každá společnost má jiné výrobní objemy, cíle i tempo rozvoje. Důležité je proto zvolit technologii, která odpovídá současným potřebám a zároveň dokáže vytvářet hodnotu i v dalších fázích růstu. Řešení Smyth umožňují investovat postupně a udržitelně, aniž by bylo nutné dělat kompromisy v kvalitě výsledného produktu.


S výběrem vhodného řešení Smyth pro váš provoz vám rádi poradíme.