O společnosti (neaktivní)

Se službami FORMICA CZ jsme na poli profesionálních knihařských dokončovacích technologií již od roku 1995. Za celou historii našeho fungování máme jediný cíl - nabízet komplexní služby a servis.

rok 1995

Do podvědomí svých zákazníků se společnost dostala již v roce 1995 jako jeden z nejvýznamnějších dovozců kancelářské techniky.

rok 2000

Od roku 2000 jsme postupně vybudovali vlastní distribuční síť ve více jak 80 zemích světa.

rok 2004 - 2010

Vzhledem k úspěchům v prodejnosti našich strojů, bylo nutností nadále zkvalitňovat obchodní a servisní služby. Logickým vyústěním této snahy bylo v roce 2007 vytvoření divize profesionálních knihařských strojů, prodej spotřebních materiálů k těmto technologiím a další rozvoj především v oblasti servisního zázemí.

rok 2010/2011

Vyvrcholením naší snahy bylo v roce 2010 doplnění o knihařské stroje zn. DUPLO do našeho portfolia a celý tento proces jsme v roce 2011 úspěšně završili přidáním špičkových technologií značek Wohlenberg, Baumann a MBO.


Období 2011 až 2018 bylo pro FORMICA CZ plné změn, které nám umožnily další růst:

Vytvořili jsme divizi použitých strojů, díky které jsme umožnili našim zákazníkům efektivněji obměňovat technologie, a získávat nové zakázky. 

rok 2016

Na jedním z největších světových polygrafických veletrhů – DRUPA, jsme uzavřeli nové smlouvy o exkluzivním zastoupení s výrobci Hohner, Youngshin, GrafCut, Samed Innovazioni.


Přestěhovali jsme se v rámci areálu do větších prostor, které nám umožnili: 

• vytvořit příjemné prostředí pro naše zákazníky i naše zaměstnance
• větší prostor pro repasi stále více poptávaných použitých zařízení
• uspořádat "Den otevřených dveří" kde jsme prezentovali více než 40 dokončovacích a tiskových technologií.

Uvedli jsme na trh první kolaborativní roboty MBO COBO-Stack a tím jsme úspěšně zahájili „robotizaci polygrafie“ 

rok 2020 - 2021

Ve velice komplikovaném období COVIDU, se nám dařilo pomáhat našim zákazníkům poradenstvím a rychlou a efektivní výměnou zařízení a tím jim umožnit lépe zvládnout změny a nové požadavky trhu. Vybudovali jsme divizi na skupování a prodej firem a celých anebo částečných provozů, v ČR, SK a okolních zemí. Realizovali jsme desítky uspěných projektů.

Současnost

V současné době je společnost FORMICA CZ s.r.o. nejen dodavatelem dokončovacích technologií, ale vzhledem k dlouholetým zkušenostem je zároveň i konzultantem v oblasti výrobních procesů. Prakticky celý náš tým má mnohaleté zkušenosti z oblasti polygrafie a o tyto zkušenosti se ochotně dělí s našimi obchodními partnery. 


Aktuálně zastupujeme více než 30 světových výrobců dokončovacích technologií.

Máme celosvětovou síť partnerů s použitými technologiemi, prakticky všech renomovaných značek a to jak dokončovacích tak i tiskových technologií.

V současné době, nabízíme největší portfolio dokončovacích a tiskových technologií na českém a slovenském trhu, díky kterému jsme schopni vybavit jak malé a střední tiskárny až po největší automatizované provozy.