FOLIANT Vega 530 SF

FOLIANT Vega 530 SF

Kontaktujte nás pro cenu

Čestlice, Česko

neboZavolejte +420 222 512 626

Popis

FOLIANT Vega 530 SF představuje novou generaci cenově dostupných průmyslových laminovaček kompaktního designu, projektovaných pro jednostrannou laminaci velkých objemů archů tištěných digitální technologií formátu B2. Stroj je vybaven savkovou nakládací hlavou Foliant pro přesné nakládání a cyklujícím separátorem pro oddělování polaminovaných archů. Laminovačka je standardně dodávána s přítlačným válcem s nelepivým povrchem. Díky pneumatickém přítlaku hlavních válců je docíleno vysokých laminovacích tlaků, což je základní podmínkou pro nejvyšší kvalitu laminace digitálních tisků. Laminovací rychlost je až 20 m/min, pracovní výkon až 1720 archů B2 za minutu (při zpracovávání bílého papíru 200 g/m2).

Nakladač

Laminovačka FOLIANT Vega 530 SF je vybavena savkovou nakládací hlavou Foliant (výška stohu na pohyblivém stole je až 28 cm). Vakuová pumpa Becker je využívána pro provdušnění archů a pro savky v nakládací hlavě. Přesahy jsou plynule nastavovány i za chodu stroje z ovládacího panelu. Při ustáleném režimu jej jeich stálost v rozmezí +/- 2 mm.

Laminátor

FOLIANT Vega 530 SF zpracovává standardně archy o maximálním formátu až 53 x 75 cm. Nejmenší archy jsou 20 x 30 cm. FOLIANT Vega 530 SF je jednostranná průmyslová laminovačka, zpracovávající archy tloušťky 115 – 500 g / m2. Laminovačka je vybavena pneumatickým přítlakem hlavních laminovacích i vytahovacích válců.

Laminovací jednotka je standardně vybavena zdvojeným systémem proti kroucení polaminovaných archů:

  • Obvyklý stavitelný hranol s břitem, který zabraňuje kroucení archů po laminaci. Intenzita rovnacího procesu je stavitelná změnou úhlu břitu rovnacího hranolu.
  • Stavitelný váleček malého průměru, který rovněž zabraňuje kroucení archů po laminaci. Ten svým otáčením navíc zabraňuje poškrábání archů oboustranně potištěných citlivými tonery (t. j. zejména oboustranně potištěných výstupů z digitálních tiskových strojů). I zde je intenzita rovnacího procesu stavitelná.

Vyrovnávací systém je plně stavitelný i během laminace. Pro regulaci tak není nutné zastavit proces laminace

Role s laminovací fólií je uchycena na hřídel s rycloupínači a je vybavena stavitelnou třecí brzdoui pro snadnou regulaci síly potřebné k odvíjení.. Kapacita takového nosiče je až 3000 metrů fólie tloušťky až 42 mikronů. Nosič role je standardně vybaven perforátorem fólie a in-line ořezem fólie na potřebnou šíři. V odvíjecím systému je vložen rozáněcí válec se spirálovým povrchem pro vyrovnávání fólie před válcem.

K laminaci dochází mezi dvojicí hlavních laminovacích válců – vysoce lesklým chromovaným laminovacím válcem s vnitřním vyhříváním a přítlačným vlálcem s pryžovým nelepivým povrchem. Přítlak mezi válci je řízen pneumaticky systémem Festo. Laminovacím válec je vyhříván infračervenou lampou s regulací citlivým čidlem. Čas potřebný pro zahřátí na pracovní teplotu cca 100ºC je kratší 10 minut.

Celá laminovačka je ovládána interaktivním dotykovým displejem s ikonami, který operátora systematicky provází procesem ovládání a tak minimalizuje chyby lidského faktoru.

Separátor

Integrovaný cyklující separátor odděluje polaminované archy z pásu a ukládá je do vibračního stolu či pevného polohovacího zásobníku (opce). I proces separace je korigován řídící jednotkou.

Laminovací fólie

Laminovačka Vega standardně zpracovává polypropylénovou (BOPP) fólii tloušťky 24 – 42 mikronů a Nylonovou fólii tloušťky 24 – 35 mikronů.
Specifikace

StavNový
Maximální rychlostjednostranná 20 m/min
Nakládací systémautomatický, savkový nakladač Foliant, kapacita stolu 28 cm
Regulace přesahu archůautomatická, řízená PLC, přesnost přesahů ± 2 mm
Separace polaminovaných archůautomatická
Tloušťka papíru115–500 g/m²
Přítlak hlavních válcůpneumatický
Kompresorexterní, 150 l / min, 6-8 bar
Minimální rozměr archů (š×d)20 x 30 cm
Maximální rozměr archů (š×d)53×75 cm
Maximální výkon1720 B2 / hod
Regulace teploty80–140 °C, doba nahřívání válce 8 minut
Napětí3 f., 400V AC, 50-60 Hz
Příkon5000 W
Mechanické parametrypůdorys (š×d) 100×215 cm, hmotnost: 400 kg
Paletový vykladačintegrovaný automatický, kapacita ~70 cm
Válec s nelepivým povrchemstandart